Keep smiling Chas – only another 150 to go …..

The AGM and Annual Prizegiving was held in the Mariners in January. Here are the results. The AGM minutes are here AGM 2014 Minutes

 

Annual Prizegiving  Haverfordwest Target Shooting Club

 

January 2014

 

 

 

Competition                            Club Champion

 

1st. Place                                 Peter Biebrach

 

2nd. Place                                Richard James

 

3rd. Place                                 Tim Ward

 

4th. Place                                 John Munt.

 

 

 

Competition                            Club Champion “A “ League

 

1st. Place                                 Peter Biebrach

 

2nd. Place                                Richard James

 

3rd. Place                                 Tim Ward

 

4th. Place                                 John Munt.

 

 

 

Competition                            Club Champion “B” League

 

1st. Place                                 Ann-Marie Jones

 

2nd. Place                                Sutton Tanner

 

3rd. Place                                 Ian McCallan

 

4th. Place                                 Alan Davies

 

 

 

Competition                            Full Bore Rifle

 

1st. Place                                 Peter Biebrach

 

2nd. Place                                Richard James

 

3rd. Place                                 Tim Ward

 

4th. Place                                 Ann–Marie Jones.

 

 

 

Competition                            LBR

 

1st. Place                                 Richard James

 

2nd. Place                                Marek Pawlik

 

3rd. Place                                 Alun Lloyd

 

4th. Place                                 Peter Revell

 

 

 

Competition                            LBP

 

1st. Place                                 Richard James

 

2nd. Place                                Ann-Marie Jones

 

3rd. Place                                 Chas Rone

 

4th. Place                                 Alun Lloyd

 

 

 

Air Junior Champion              Abby Walters

 

Air Most Improved                 Andrew Gammon

 

Best Newcomer                      Simon James

 

 

 

Competition                            Spring/Precharged combined A

 

1st. Place                                 Martin Davies

 

2nd. Place                                Abby Walters

 

3rd. Place                                 Eddie Pope

 

4th. Place                                 Philip Davies

 

 

 

Competition                            Spring/Precharged combined B

 

1st. Place                                 Simon James

 

2nd. Place                                Carol Davies

 

3rd. Place                                 Ryan McHugh

 

4th. Place                                 Raymond Lillycrop

 

 

 

Competition                            Spring A League

 

1st. Place                                 Martin Davies

 

2nd. Place                                Abby Walters

 

3rd. Place                                 Eddie Pope

 

4th. Place                                 Philip Davies

 

 

 

Competition                            Spring B League

 

1st. Place                                 Simon James

 

2nd. Place                                Carol Davies

 

3rd. Place                                 Raymond Lillycrop

 

4th. Place                                 Ryan McHugh

 

 

 

Individual Competitions

 

 

 

Multi Target S/B                    Richard James

 

Multi Target F/B                   Richard James

 

1500                                        Richard James

 

Man V Man                            Richard James

 

Edwardian Rifle                     Richard James

 

Victorian Rifle                       Richard James

 

Gallery Rifle Champion         Peter Biebrach

 

Bianchi                                   Peter Biebrach

 

Christmas Practical                Peter Biebrach

 

50M B/P                                 Peter Biebrach

 

M/L Rifle                                Peter Biebrach

 

310 Cadet                                Peter Biebrach

 

50 M B/R                                Adam Kendrick

 

Mauser Action                                    Julien Miles

 

Timed & Precision F/b           Marek Pawlik

 

Timed & Precision S/b           Tom Davies

 

25 M B/P                                John Munt

 

Most Improved                       Ann-Marie Jones

 

The galleries

RichardJames 2 RichardJames 1 Raymond L Ryan McH PeterBiebrach 2 PeterBiebrach 1 Martie Carol Julien Ian Tim AMJ Eddie pope martie abby Chas john ian Carol Abby Eddie Ann-Marie Tim Eddie AMJones abby martie carol Abby Martie Alun Lloyd