The 2019 Prizegiving and AGM was held in the Mariners Hotel on January 30th 2019.

The minutes are here. Meeting Minutes.http://www.haverfordwestshootingclub.org.uk/wp-content/uploads/2020/01/Haverfordwest-Target-Shooting-Club-2019-AGM-Minutes.docx

2018 prize list.

Haverfordwest Target Shooting Club

Annual Prizegiving  2019 (2018 comps)

Competition   T&P 1 LBR Championships 2018  
1 Champion  
2 Runner-up Chas Rone
3 Third  
Competition   T&P 1 S/B  B class Championships 2018  
1 Champion Dai Sneade
2 Runner-up Jill Tanner
3 Third Steve Sneade
Competition   T&P 1 F/B B Class Championships 2018  
1 Champion Mark Simpkins
2 Runner-up  
3 Third  
Competition   50m B/R  Championships 2018  
1 Champion Peter Biebrach
2 Runner-up Dai Sneade
3 Third Lance Rose
Competition   T&P 1 LBR Championships 2018  
1 Champion  
2 Runner-up Chas Rone
3 Third  
Competition   Air Spring A League Championships 2018  
1 Champion Martin Davies
2 Runner-up Phillip Davies
3 Third Dai Sneade
4 Fourth Carol Davies
Competition   Air Spring B League Championships 2018  
1 Champion Paul Gregory
2 Runner-up David Fletcher
3 Third David Morgan
Competition   Air Winter Accuracy Championships 2018  
1 Champion Dai Sneade
2 Runner-up Phillip Davies
3 Third Martin Davies
Competition   Mini Mc Queen Championships 2018  
1 Champion Chas Rone
2 Runner-up Dai Sneade
3 Third Rob Barrett
Competition   100 M  Championships 2018  
1 Champion Chas Rone
2 Runner-up Jan Daniels
3 Third Lance Rose
Competition   TP1 LBR Championships 2018  
1 Champion  
2 Runner-up Chas Rone
3 Third Tim Sutton
Competition   50 m standing Rifle Championships 2018  
1 Victorian Jan Trussler
2 Edwardian Richard James
3 Mauser Peter Biebrach
4 310 Cadet Peter Biebrach
Competition   Christmas Practical 2018  
1 Champion Mark Simpkins

Club Championship 2018

Club Champion  A Class – Peter Biebrach

Club Champion  B Class – Dai Sneade

WGR Welsh Open Comp Prizegiving.

Prizegivving delayed due to the sad demise of the WGR Association Adjutant , Dave Meaby.

Positions and Comps.

25M  Precision

 Marek Pawlik

1st LBP , 2nd LBR

Timed and Precision 1

TP1 GRSB

X class 1st Rob Wheeler

A class 3rd Peter Biebrach

B class 2nd Dai Sneade

            3rd Ian Mc Callan

TP1 GRFB

B Class 1st Mark Simpkins

TP1 LBP

A class 2nd Marek Pawlik

B Class 2nd Mark Simpkins

TP1 LBR

X class 1st Marek Pawlik

B Class Chas Rone

Multi Target

GRSB

A class 3rd Peter Biebrach

B class 3rd Dai Sneade

GRCF

A class 3rd Adam Kendrick

B class 2nd  Ian McCallan

B class 3rd Mark Simpkins

LBP

X class 3rd Marek Pawlik

LBR

X class 1st  Marek Pawlik

B class 2nd Rob Wheeler

1500 Competition

GRSB

A class 1st Rob Wheeler

GRFB

B class 2nd Rob Wheeler

C class 3rd Adam Kendrick

The Dave Meaby Memorial Award (Class B) Inaugural Presentation

2018 – Dai Sneade.

The Piccies.